סמילנסקי 12 ראשל"צ, טל: 072-3952850

לייעוץ והתאמת טיפול אישי

טיפולי מזותרפיה בעולם הקוסמטיקה

קו כוכבים

טיפולי מזותרפיה התגלו על ידי מדען צרפתי בשם ד"ר מישל פיסטור אשר ביצע מחקר קליני מקיף והקים את התחום. במקור, הרעיון בו התמקד היה טיפול בכאב מקומי על ידי הזרקות תת עוריות של תרופות במינון מדולל, קרוב ככל הניתן לאזור הפגוע. הטכניקה נלמדת בבתי ספר לרפואה ברחבי צרפת ואף כלולה בסל הבריאות הצרפתי. כיום הליך המזותרפיה שוכלל ונמצא בשימוש נרחב גם בעולם הקוסמטיקה.

אודות הליך הטיפול

טיפול מזותרפיה בעולם הקוסמטיקה היינו הליך קוסמטי לא ניתוחי, על ידי מכשיר ייעודי אשר דוקר את העור בעדינות בעזרת מחטים זעירות ומחדיר כמויות קטנות של תרכובות מינרליים וויטמינים טבעיים, חומצת אמינו וחומצה היאלורונית לשכבה האמצעית של עור הפנים. פעולה החדרת התרכובות מעודדת את העור לייצר שני סוגי חלבונים חשובים באופן מוגבר. חלבונים אלו הם קולגן ואלסטין. חלבונים אלו מיוצרים בעור במהלך החיים, אך עם השנים ייצורם מופחת. כאשר הייצור מופחת, מצטמצם נפח העור ומתחילים קמטים. עידוד חלבונים אלו מגמיש את העור, מחדש תאים ותורם למיצוק העור. טיפול זה נותן מענה לבעיות כגון: סימני מתיחה, אקנה, קמטוטים, צלוליטיס, עור נפול, החייאת עור הפנים והצוואר, עור זוהר ועוד מצבים שונים ומגוונים.

למי זה מתאים והאם זה כואב?

מכיוון שהטיפול נעשה בעזרת מחטים דקות וזעירות אשר גורמות לפציעה מבוקרת של העור, הטיפול מורגש, אך לא כואב ואין צורך בהרדמה או תקופת התאוששות. הטיפול מתאים לטווח גילאים רחב. בטווח הגילאים הבוגר, הטיפול מתאים לעור רפוי או עור עם קמטוטים. בגילאים הצעירים יותר, יכול הטיפול לעזור מאוד בפציעות של פוסט אקנה, צלקות, החייאת העור ורעננותו.

כמה טיפולים צריך?

לכל סוג עור ולכל בעיה בעור, יש צורך בכמות טיפולים שונה. באופן כללי, יש צורך בסדרת של 6-8 טיפולים על מנת להגיע לתוצאות מעולות. לפני שניתן לקבוע את מספר הטיפולים הנדרש, יש לעבור בקליניקה אבחון וייעוץ. באבחון נעשה שימוש במכשיר מיוחד אשר מונח על העור ומאבחן את העור באופן ספציפי. התאמת הטיפול, המינונים והחומרים שבהם יעשה שימוש יקבעו על פי תוצאות האבחון.

תוצאות ויתרונות:

טיפול מוצלח יספק תוצאות מרשימות. עור בעל מראה צעיר, זוהר ורענן. העלמת קמטוטים ברמה גבוהה ועמידות לאורך זמן. היתרונות ברורים:

  •  טיפול מוכר ויעיל מאוד.
  • תוצאות משמעותיות ללא צורך בהליך פולשני.
  • מתאים לטווח גילאים רחב. כולל נשים בהריון.
  • לרוב תופעות לוואי זניחות כמו אדמומיות או ללא תופעות לוואי בכלל.
  • הזרקות מקומיות במינונים נמוכים.
  • מניעת הזדקנות מואצת של העור והגנה מפגעי מזג האוויר.
  • ללא הרדמה.

מי מבצע את הטיפול?

הטיפול מתבצע על ידי קוסמטיקאית פרא רפואית מומחית בעלת תעודות הסמכה. 

תופעות לוואי

לרוב, לא מתקיימות תופעות לוואי או סיבוכים מטיפול מזותרפיה, אך ישנם מקרים שהטיפול יכול לגרום לתופעות הבאות: אדמומיות באזור למספר ימים, שריטות קלות מהמחטים (לכמה ימים), נפיחות קלה, תחושת שריפה או צריבה לאחר הטיפול. האפשרות לזיהום, דלקת או תגובה אלרגיה קיימת, אך מאוד מאוד נדירה.